Czas na rewanż. Walczymy o finał

10 września 2021
W niedzielę w samo południe zaczynamy drugi mecz półfinałowy z Optibet Lokomotiv Daugavpils. Na Łotwie wygraliśmy 47:43. Bilety wciąż w sprzedaży!

W niedzielnym spotkaniu znów skorzystamy z „gościa” Mateusza Tondera, który zasilił OK Bedmet Kolejarza przed fazą play off. W porównaniu z pierwszym spotkaniem w awizowanym zestawieniu mamy jedną zmianę. Junior Kacper Łobodziński zastąpił bowiem Marcela Krzykowskiego, który jest potłuczony po poniedziałkowym upadku. Poza tym w opolskim zestawieniu brakuje młodzieżowców Eltrox Włókniarza Częstochowa, jednak przypomnijmy, że przed meczem można dokonać dwóch zmian w składzie.

Jest w nim za to Mads Hansen, który ma bardzo napięty grafik. W piątek startował w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy (Dania zajęła 2 miejsce, a Hansen zdobył 14 pkt), w sobotę jest rezerwowym podczas Grand Prix w Vojens, a w niedzielę stawi się na Wschodniej 2. Co ciekawe w sobotę będzie miał okazję rywalizować z Łotyszami: Gustsem, Ansviesulisem i Kołodyńskim.

Oprócz Duńczyka jedzie żelazny skład Kolejarza. W ekipie z Łotwy awizowani są ci sami zawodnicy, którzy jechali w poniedziałek, choć wolne jest miejsce pod numerem 15. W zestawieniu brakuje Skandynawów zakontraktowanych w Lokomotivie.

Przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji wydaje się być OK Bedmet Kolejarz. Na torze rywala zyskał cztery punkty zaliczki, a po za tym jedzie na własnym torze. W Opolu w tym sezonie nie stracił punktów i za każdym razem zdobywał ponad 50 punktów. Tak było także w meczu z ekipą z Daugavpils, która pokonał 51:38.

– To są play offy, to są dwa nowe mecze i wszystko jest możliwe. Wygraliśmy na Łotwie i chcemy to powtórzyć przed własną publicznością. Bardzo liczymy na jej wsparcie, ale sami musimy walczyć i być skoncentrowanymi przez całe zawody. Nasz rywal jest groźny, ma dobrych zawodników i za darmo nic nie dostaniemy – mówi Piotr Mikołajczak, menadżer OK Bedmet Kolejarza.

 Awizowane składy

OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Mateusz Tonder
10. Jacob Thorssell
11. Mads Hansen
12. Andriej Kudriaszow
13. Oskar Polis
14. Kacper Łobodziński
15.

Optibet Lokomotiv Daugavpils

1. Jewgienij Kostygow
2. Ernest Matjuszonok
3. Kjastas Puodżuks
4. Ricards Ansviesulis
5. Oleg Michaiłow
6. Francis Gusts
7.