Hansen liderem Danii, nasi goście skuteczni

27 lipca 2021
Nasz zespół ma przerwę w rozgrywkach 2 ligi żużlowej, ale to nie oznacza, że Kolejarze nie startują. Oto przegląd wydarzeń z ostatnich dni.

W finale Mistrzostw Europy Par we francuskim Macon jechał Mads Hansen. Duńczyk był zdecydowanym liderem swojej reprezentacji i niemal w pojedynkę wywalczył dla niej 4. lokatę. Mads spisywał się bardzo dobrze i zdobył 14 z 17 punktów wywalczonych przez jego drużynę, w której jechali także Jonas Seifert-Salk (1 pkt) i Kevin Juhl Pedersen (2 pkt). Tak punktował Hansen w swoich biegach: 3,1,3,2,2,3. W tych zwycięskich pokonał między innymi: Polaków Jamroga i Zengota, Brytyjczyków Ellisa i Brennana oraz Czechów Chlupaca i Milika. Przegrał jedynie z Francuzami Bellego i Berge oraz z Castagna (Włochy) i Lebiediewem (Łotwa).  Zawody wygrała reprezentacja Francji (26 pkt), przed Polską  (22 pkt, na tor nie wyjechał Bartek Kowalski), Łotwą  (21 pkt) i Danią (17 pkt).

W Ostrowie Wielkopolskim rywalizowali zawodnicy z zaplecza kadry juniorów. W stawce znalazło się dwóch naszych „gości” z Eltrox Włókniarza Częstochowa. W pierwszym dniu 3. miejsce zajął Bartłomiej Kowalski, który wywalczył 11 punktów. Punkt mniej wywalczy Mateusz Świdnicki, którego sklasyfikowano na 7. miejscu. W drugim dniu Świdnicki był już najlepszy. Wygrał z kompletem punktów i w efekcie triumfował w klasyfikacji generalnej. Kowalski był trzeci (11 pkt), co dało mu po dwóch dniach 4. pozycję. Naszych „gości” rozdzielili Kacper Pludra i Wiktor Przyjemski.

Dobrą dyspozycję Świdnicki potwierdził w meczu PGE Ekstarligi. W przegranym 42:48 spotkaniu ze Spartą Wrocław zdobył dla częstochowian zdobył cztery punkty i dwa bonusy w trzech wyścigach.

Start zaliczył też Kacper Łobodziński. W Grudziądzu w piątej rundzie Nice Cup zajął w swojej grupie 6. Miejsce. Łobodziński zdobył 6 punktów (0,3,1,2).