Hit i derby Kolejarzy w jednym

2 lipca 2021
W sobotę (3. Lipca) o godzinie 16.00 startuje pierwszy bieg meczu dwóch niepokonanych drużyn 2 ligi żużlowej. Na stadionie przy Wschodniej 2 podejmujemy Metalikę Recycling Kolejarz Rawicz.

– Już na początku sezonu mówiłem, że Rawicz może być czarnym koniem rozgrywek i na razie to się sprawdza. Z drugiej strony ma dopiero przed sobą spotkania z nami i Daugavpils. Ja liczę, że w sobotę zatrzymamy „Niedźwiadki”. Spodziewam się walki, zwłaszcza jeżeli Rawicz sięgnie po posiłki z ekstraligi, na przykład po Lidsey’a. Koncentrujemy się jednak na sobie, na przygotowaniu sprzętu i odpowiednim nastawieniu – mówi PIOTR MIKOŁAJCZAK, menadżer OK Bedmet Kolejarza.

„Niedźwiadki” pokonały nieznacznie Trans MF Landshut Devils (48:41), 7R Stolaro Stal Rzeszów (49:40) i SpecHouse PSŻ Poznań (48:42 i 50:40) oraz pewnie MSC Wölfe Wittstock (53:36). Co ciekawe z tymi rywalami opolanie wygrywali zdecydowanie bardziej przekonywująco. Ekipa z Rawicza ma komplet punktów. Podobnie jak nasz drużyna, która tych samych rywali pokonała w bardziej okazały sposób i za każdym razem przekraczała 50 zdobytych punktów.

W bieżącym sezonie 2 ligi w Rawiczu postawiono na młody skład. Pomijając zestawienie juniorskie, aż sześciu na ośmiu seniorów „Niedźwiadków”, nie ukończyło jeszcze 22 lat. To w połączeniu z doświadczeniem Damiana Balińskiego oraz trenera Romana Jankowskiego miała być mieszanka wybuchowa. Dodatkowo Kolejarz czerpie z zawodników z Leszna i to póki co wypaliło, gdyż zespół z Rawicza zanotował pięć wygranych i jako jedyny dotrzymuje kroku imiennikowi z Opola.

Pierwszoplanową postacią naszego sobotniego rywala jest zakontraktowany na ten sezon Damian Dróżdż, jeden z zeszłorocznych liderów Wilków Krosno, aktualnie mogący pochwalić się średnią biegopunktową na poziomie 2,333. W tym zestawieniu liderem jest nasz Jacob Thorssell – 2,458 pkt. Poza tym formacja juniorska Rawicza wydaje się być jedną z najlepszych w lidze, zważając na fakt, że poza jazdą w Rawiczu, stanowi o sile formacji młodzieżowej Unii w ekstralidze.

W poprzednim sezonie nasza drużyna wygrała z imiennikiem z Rawicza dwa razy. Na torze rywala bardzo wysoko, bo 62:28, natomiast u siebie 48:42, a w tym drugim meczu w ekipie gości doskonale jechali Smektała (17 pkt), Szlauderbach (11 pkt) i Lidsey (10 pkt).

Bilety i programy do nabycia w kasach przed spotkaniem.

Awizowane składy
OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Jacob Thorssell
10. Oskar Polis
11. Mads Hansen
12. Kamil Brzozowski
13. Andriej Kudriaszow
14.
15. Bartłomiej Kowalski

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

1. Keynan Rew
2. Damian Baliński
3.
4. Szymon Szlauderbach
5. Damian Dróżdż
6. Krzysztof Sadurski
7. Damian Ratajczak