Jedziemy o całą pulę i bronimy lidera!

13 sierpnia 2021
W sobotę znów zaryczą motory na Wschodniej 2. O godzinie 14.00 rozpocznie się spotkanie z 7R Stolaro Rzeszów. Bilety do nabycia w kasach. Liczymy na Wasze wsparcie w walce o pozycję lidera przed play off.

RzTŻ Rzeszów został powołany do życia w obliczu problemów Stali Rzeszów. W sezonie 2020 zdobył 4. miejsce w rozgrywkach 2 ligi. Przed obecnym sezonem na Podkarpaciu nie ukrywali ambicji walki o najwyższe cele, a pomóc w ich osiągnięciu miało aż dwóch zawodników, którzy w zeszłym roku jeździli w Opolu: Australijczyk Sam Masters i Hubert Łęgowik.

Kibice w Opolu z pewnością mają doskonale w pamięci poprzedni sezon i nieudaną inaugurację rozgrywek. Wówczas OK Bedmet Kolejarz przegrał z zespołem z Podkarpacia 31:59. W rewanżu na Wschodniej było zdecydowanie lepiej. Nasz team triumfował 64:26.W tamtym spotkaniu 20 punktów zdobyli Łęgowik i Master. Teraz pojadą w barwach Stali.

W ekipie z Rzeszowa wypadł przed obecnym sezonem po bardzo groźnym upadku Andriej Karpow, a zarząd zrezygnował Kenetha Hansena. Do zespołu dołączył natomiast polski senior Adrian Cyfer, który ma być alternatywą dla duetu Łęgowik – Dawid Stachyra. Na pozycji U24 Stal ma Patryka Rolnickiego i Tima Soerensena. Są też nowi juniorzy: Kamil Marciniec i Dawid Rempała.

Ekipa z Podkarpacia spisuje się w kratkę, ale nie porzuciła marzeń o awansie do rundy play off. Stal ma bowiem na koncie dwie ważne wygrane z Landshut Devils i Lokomotivem Daugavpils, a tydzień temu na swoim torze pokonała ówczesnego lidera Kolejarza Rawicz. W efekcie opolanie wyprzedzają rawiczan o punkt i te drużyny między sobą rozstrzygną kwestię pierwszego miejsca przed fazą play off. Do niej awansować chcieliby rzeszowianie, którzy nie odpuszczają i do końca zamierzają walczyć o awans, mimo że sytuacja nie jest dla nich łatwa. Sytuację Żurawi skomplikowało niedzielne zwycięstwo Trans MF Landshut Devils nad SpecHouse PSŻ-em Poznań, które straciło wszelkie szanse na TOP4.

Pierwszy mecz naszej drużyny ze Stalą nie odbył się. Spotkanie w Rzeszowie, które zaplanowano na 6. czerwca, zakończyło się bez jazdy. Sędzia Jerzy Najwer orzekł bowiem walkower 40:0 dla gości z Opola, bowiem rzeszowianie nie zdołali odpowiednio przygotować swojego toru. Mecz w Rzeszowie miał rozpocząć się o godzinie 12.00, ale pierwotnie zdecydowano, że będzie opóźniony o godzinę, bowiem tor nie nadawał się do jazdy. Problemy były z drugim łukiem na stadionie przy ulicy Hetmańskiej. Ostatecznie rzeszowianom nie udało się przygotować odpowiednio nawierzchni i sędzia podjął decyzję o przyznaniu walkowera dla OK Bedmet Kolejarza. Rzeszowianie od decyzji się odwołali i czekamy na wyrok Trybunału GKSŻ.

W sobotę w naszym składzie jedna zmiana, gdyż kontuzjowanego Bartłomieja Kowalskiego zastąpi inny gość z Częstochowy – Mateusz Świdnicki. Obie ekipy wystąpią w najmocniejszych składach.

AWIZOWANE SKŁADY
OK Bedmet Kolejarz Opole:

9. Kamil Brzozowski
10. Jacob Thorssell
11. Mads Hansen
12. Andriej Kudriaszow
13. Oskar Polis
14. Kacper Łobodziński
15. Mateusz Świdnicki

7R Stolaro Stal Rzeszów:

1. Adrian Cyfer
2. Karol Baran
3. Patryk Rolnicki
4. Sam Masters
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher
7. ……………………..