Jedziemy po trzy punkty. Są obowiązkiem

6 sierpnia 2021
W naszej ekipie nikt nie lekceważy Wilków z Wittstock, ale cel na sobotni mecz jest tylko jeden. Rywalizację będzie można śledzić na antenie Motowizji od godz. 12.00.

Nasza drużyna w ostatnich tygodniach miała wolne, gdyż pauzowała i wcześniej rozegrała mecz ze Spechouse Poznań. Było więc sporo czasu na przemyślenia po pierwszej porażce w sezonie z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz. Rywale jednak jechali i popularne „Niedźwiadki” awansowały na pozycję lidera.

W sobotę na wyjeździe nasza ekipa zmierzymy się z outsiderem 2 ligi żużlowej Wolfe Wittstock. Nasz menadżer Piotr Mikołajczak nie planuje wystawienia gościa, a szansę dostanie juniorski duet Krzykowski – Łobodziński.

OK Bedmet Kolejarz wystąpi w najmocniejszym zestawieniu. Na tory w Szwecji wrócił już Jacob Thorssell, którego zabrakło w Rawiczu. W pełni sił jest też Mads Hansen, który po dwóch biegach derbów Kolejarzy musiał zrezygnować z dalszej jazdy, gdyż zaliczył groźny upadek. Obaj wracają i wraz z kolegami zamierzają wrócić na zwycięski szlak.

Okazja wyborna, gdyż Wolfe w tym sezonie wyłącznie przegrywa i wyraźnie odstaje od konkurencji. To nie oznacza, że zwycięstwo na ich torze jest przesądzone. Przypomnijmy w tym miejscu, że na Wschodniej wygraliśmy efektownie 69:21.

– Z każdym trzeba walczyć i każdy mecz traktować jak ten najważniejszy. W zespole jest sportowa złość po meczu w Rawiczu i najbliższych spotkaniach chcemy udowodnić, że to była wpadka. Wszyscy solidnie trenowali, pracowali nad sprzętem i jeździli w innych zawodach. Jedziemy po zwycięstwo i punkt bonusowy – zapowiada PIOTR MIKOŁAJCZAK.

Forma kilku naszych żużlowców jest obiecująca. Cieszą zwłaszcza starty Thorssella. Ma za sobą dwa mecze w lidze szwedzkiej w barwach Dackarna Malilla. Z Masarna Avesta zdobył 10 pkt z bonusem w siedmiu startach, natomiast z Lejonen Gislaved – 11 pkt (2,3,3,1,1,1). Z kolei Hansen poprowadził reprezentację Danii do finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Hansen w niemieckim Brokstedt zdobył 14 punktów, tracąc tylko jeden. Jeździł także Kacper Łobodziński. W Zielonej Górze rozegrano 3. rundę cyklu Nice Cup z udziałem 23 żużlowców. Łobodziński zdobył cztery punkty w czterech biegach i zajął 8. miejsce w grupie.

Jeżeli chodzi o naszego rywala, to gospodarze sobotniego meczu zdecydowali się na dwie zmiany w porównaniu z poprzednim spotkaniem ligowym, które przegrali w Rawiczu. Szymurę zastąpić ma Jędrzejewski, a miejsce Liebmann zajmie Baumann. W ekipie z Niemiec mamy też jedno wolne miejsce w składzie, na pozycji seniora pod numerem 9.

Awizowane składy
Wölfe Wittstock

9.
10. Matic Ivacič
11. Lukas Fienhage
12. Marcin Jędrzejewski
13. Max Dilger
14. Lukas Baumann
15. Erik Bachhuber

OK Bedmet Kolejarz Opole

1. Kamil Brzozowski
2. Andriej Kudriaszow
3. Jacob Thorssell
4. Mads Hansen
5. Oskar Polis
6. Kacper Łobodziński
7. Marcel Krzykowski