Jedziemy podtrzymać passę w Rawiczu

17 lipca 2021
W niedzielę o godz. 17.00 drugie starcie na szczycie 2 ligi żużlowej. Tym razem OK Bedmet Kolejarz zmierzy się z Metaliką Recycling na wyjeździe. W pierwszym meczu wygraliśmy 51:39. Teraz czeka nas walka o wygraną i punkt bonusowy.

Przed nami starcie lidera z Opola i wicelidera z Rawicza. Do tej pory nasi żużlowcy wygrali wszystkie osiem spotkań (w tym dwa z bonusem), natomiast gospodarze w sześciu spotkaniach doznali tylko jednej porażki… właśnie w Opolu.

Gospodarze wystawią wszystko co mają najlepszego, to znaczy skorzystają ze współpracy z Unią. W ekipie Niedźwiadków awizowani są już: Jaimon Lidsey (najskuteczniejszy zawodnik meczu obu drużyn w Opolu – 15 punktów w 6 biegach) oraz Szymon Szlauderbach, Krzysztof Sadurski i Damian Ratajczak. Wolne miejsce w składzie może zając choćby Kacper Pludra.

– Taki jest regulamin i nie ma co o tym dyskutować. Czeka nas w Rawiczu bardzo ciężka przeprawa, widać że gospodarze mocno się na nas mobilizują. Zapowiada się świetne widowisko, bo nas interesuje wygrana i trzy punkty. Będziemy walczyć i po 15 biegach zobaczymy jak wszystko nam się udało – mówi PIOTR MIKOŁAJCZAK, menadżer OK Bedmet Kolejarza.

Jeżeli chodzi o nasz zespół to nie ma zmian w porównaniu ze spotkaniem sprzed tygodnia, ale jest jedno wolne miejsce. To efekt kontuzji Jacoba Thorssella. Szwed w finale mistrzostw swojego kraju zaliczył groźny wypadek. Na szczęście nie ma złamań, ale był mocno poobijany. Dlatego do ostatniej chwili będziemy czekali na decyzję czy będzie mógł pojechać.

Ewentualna absencja Thorssella będzie sporym osłabieniem. Szwed jest najskuteczniejszym jeźdźcem drugoligowych rozgrywek pod względem średniej biegowe (2,517). Warto jednak przypomnieć, że nasz zespół już raz w tym sezonie jechał bez Thorssella. Bez niego pokonaliśmy… Metalikę Recycling Kolejarz! SAMI SPRAWDŹCIE!