Nasze chłopaki nie zawodzą!

10 lipca 2021
Mads Hansen, Bartek Kowalski, Jacob Thorssell i Andriej Kudriaszow utrzymują wysoką dyspozycję. Można tylko bić brawo i oczekiwać meczu z Landshut Devils w 2 lidze żużlowej.

Mads Hansen i Kevin Juhl Pedersen wywalczyli w Debreczynie awans do finału Mistrzostw Europy Par, który odbędzie się 24 lipca w Macon. Duńczyk reprezentujący OK Bedmet Kolejarza zanotował cztery wygrane biegi, raz był też drugi, ale z bonusem. Jeden start mu nie wyszedł. W starciu z Brytyjczykami Adamem Ellisem i Chrisem Harrisem był ostatni.

Ostatecznie Hansen sięgnął po 14 punktów, a ponieważ jego kolega z pary Pedersen wywalczył 9 punktów, Duńczycy zakończyli turniej z 23 punktami. To dało im 2. lokatę w turnieju za Brytyjczykami (27 pkt) i przed Słowakami (21 pkt z tego 16 Martina Vaculika)

Dobrze wypadli w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Tarnowie nasi „goście” Bartek Kowalski i Mateusz Świdnicki. Kowalski, który pojedzie w naszych barwach z Landshut zdobył 12 punktów (d,3,3,3,3). Z kolei Świdnicki wywalczył w pięciu biegach komplet punktów. Ich Włókniarz Częstochowa pewnie wygrał cały turniej.

Dwa mecze w Szwecji odjechał najskuteczniejszy zawodnik 2 ligi żużlowej – Jacob Thorssell. Nasz żużlowiec startował w barwach Dackarny Malilla w meczu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Najpierw wywalczył 8 punktów z bonusem (0,2,1*,3,2), a jego zespół przegrał 42:48 z Vetlanda Speedway. Z kolei w wygranym spotkaniu z Kumla Indianerna 57:33 Thorssell wywalczył 10+1 punktu (3,0,2,2*,3).

Bardzo dobrą dyspozycję utrzymuje też Andriej Kudriaszow. Tym razem pojechał do Rosji, gdzie broni barw Turbiny Bałakowo. Jego drużyna zremisowała 45:45 z Wostok Władywostok. Kudriaszow zdobył 12+2 punktu (3,1*,2,2,2,2*).