Obiecujące starty przed meczem na Łotwie

20 sierpnia 2021
Niejako w ramach przygotowań do wyjazdowego spotkania z Optibet Lokomotiv Daugavpils na kilku torach startowali w minionych dniach nasi żużlowcy.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Mateusz Świdnicki, którego zabrakło jednak w awizowanym składzie na mecz 2 ligi żużlowej. Brał on udział w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. W Bydgoszczy nasz tegoroczny „gość” zdobył 10 punktów (3,1,2,2,2), co dało mu 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Tyle samo punktów zdobyło aż pięciu żużlowców (w tym trzeci Franciszek Karaczewski), a decydujący dla kolejności był stosunek poszczególnych miejsc. W drugim dniu rywalizacji ponownie zdobył 10 punktów (3,2,1,1,3) i tym razem był piąty.

Mads Hansen zaliczył z kolei występ w lidze szwedzkiej. Na własnym obiekcie jego Vastervik Speedway pokonało 54:36 Lejonen Gislaved. Młody Duńczyk zakończył zmagania z 9 punktami i dwoma bonusami (3,2*,1*,1,2). Na koncie zanotował wygrane z takimi zawodnikami jak: Robert Lambert, Oliver Berntzon, Jakub Miśkowiak i Rohan Tunget.

Marcel Krzykowski udał się z kolei na Otwarte Mistrzostwa Czeskiej Republiki Juniorów do lat 21. Nas junior w fazie zasadniczej radził sobie bardzo dobrze i zdobył 12 punktów (2,2,3,2,3), co pozwoliło mu zająć 4. miejsce i awansować do dalszego etapu. Lepsi byli tylko Daniel Klíma, Petr Chlupáč i Jan Macek.  (AK Markéta) – 13 (3,3,3,3,1). Niestety w półfinale Krzykowski miał defekt i ukończył bieg na 3 lokacie, tym samym nie awansując do finału.

W turnieju z cyklu Nice Cup zaprezentował się natomiast Kacper Łobodziński. Zdobył ostatecznie 6 punków w czterech biegach (d,1,3,2), co dało mu 7. pozycję w swojej grupie. Jako ostatni na tor wyjechał Jacob Thorssell. W czwartkowy wieczór reprezentował barwy Dackarna Malilla w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W  wygranym 48:42 meczu z Rospiggarną Hallstavik wywalczył 11 punktów i jeden bonus (3,3,2,1,2*), ponownie będą jednym z kluczowych żużlowców swojej drużyny. Pokonał m.in. Olega Michaiłowa, z którym przyjdzie mu się spotkać w niedzielę na Łotwie, a także: Kai Huckenbecka i Timo Lahti.