Przegląd torów, czyli Kolejarze w akcji

17 września 2021
W Danii po wicemistrzostwo kraju sięgnął Mads Hansen. Z kolei Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski pewnie zmierzają po juniorski tytuł w Polsce.

Za nami trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, w której w barwach macierzystego Włókniarza częstochowa startują Świdnicki i Kowalski. Wraz z Jakubem Miśkowiakiem i Franciszkiem Karczewski odnieśli trzecie kolejne zespołowe zwycięstwo w finałach. Tym razem zdobyli 41 punktów i o cztery wyprzedzili Motor Lublin, a o 14 Arged Malesa Ostrów.  W efekcie częstochowianie przed ostatnią rundą są niemal pewni złotych medali. W Ostrowie  Wlkp. Świdnicki wywalczył 12 punktów (3,2,2,2,3), a Kowalski – 10 (2,1,3,2,2).

W Szwecji rozpoczęły się z kolei ćwierćfinały tamtejszej Bauhaus-Ligan. W barwach Dackarna Malilla rywalizował Jacob Thorssell, a jego drużyna pokonała Lejonen Gislaved 48:42. Nasz Szwed mimo to nie może być do końca zadowolony, gdyż w pięciu biegach zdobył tylko 4 punkty i bonus (0,0,1,1*,2).

– To był dla mnie bardzo ciężki dzień, ale na szczęście pozostali chłopcy jechali dobrze i udało się wygrać spotkanie kilkoma punktami – przyznał JACOB THORSSELL, który okazję do pokazania swoich umiejętności będzie miał w rewanżu 21 września.

O małym niedosycie może mówić też Mads Hansen. Jego Soenderjylland Elite Speedway było faworytem finału drużynowych mistrzostw Danii, ale nie sprostało żużlowcom z Vojens. W decydującym turnieju Metal Speedway League faworyt i najlepsza ekipa fazy zasadniczej zdobył 37 punktów, o pięć mniej od Holsted Tigers. Trzeci miejsce zajął Slangerup Speedway Klub – 34 pkt. Mads Hansen zakończył zmagania z 3 punktami. Najpierw był trzeci, potem czwarty I w kolejnym biegu nie wyjechał na tor. Na koniec zdobył jeszcze 2 pkt. Duńczyk nie ukrywał, że nie miał najlepszego wieczoru i że jest rozczarowany własnym występem.

Z dobrej strony pokazał się Kacper Łobodziński, który startował w Toruniu w kończącej cykl rundzie Nice Cup. Nasz młodzieżowiec zdobył w swojej grupie 9 punktów (3,1,3,2). Dało mu to 3. miejsce za: Sebastianem Szostakiem (Arged Malesa Ostrów) i Wiktorem Przyjemskim (Abramczyk Polonia Bydgoszcz).