Już tylko godziny dzielą nas od play off

5 września 2021
Już w poniedziałek o godz. 17.00 w Daugavpils jedziemy pierwszy mecz fazy finałowej. Liczymy i wierzymy, że w sumie będą cztery spotkania z naszym udziałem i wszystko zakończy się awansem do eWinner 1 ligi.

Na Łotwę OK Bedmet Kolejarz wybiera się jako triumfator sezonu zasadniczego, który wygrał 11 z 12 spotkań. Nasza drużyna jedynej porażki doznała w Rawiczu, gdzie straciła też punkt bonusowy. Ostatecznie byliśmy jednak w tabeli górą  i Metalikę Recycling wyprzedziliśmy o cztery punkty. Z kolei Łotysze zajęli 4. lokatę po fazie zasadniczej, gromadząc 13 „oczek”. Z 12 spotkań Lokomotiv wygrał pięć i dołożył do tego trzy punkty bonusowe.

– Za nami dopiero pierwszy etap walki w tym sezonie, ale też na koncie pierwszy zrealizowany cel, jakim był awans do play off. Nie ukrywaliśmy od początku, że interesuje nas walka o najwyższy cel, a ta dopiero się zbliża. Mamy świetną atmosferę i realizujemy plan. Spokojnie czekamy na półfinałową rywalizację z Lokomotivem i wszyscy solidnie się przygotowujemy – mówi menedżer OK Bedmet Kolejarza PIOTR MIKOŁAJCZAK.

Menadżer zapewnia jednocześnie, że zespół wyciągnął wnioski z porażki w Rawiczu, ale też dokładnie przeanalizował ostatni występ na Łotwie. Przypomnijmy, że wygraliśmy tam 46:44, triumf zapewniając sobie w ostatnim biegu. Przy Wschodniej zwyciężyliśmy pewnie, bo 51:38.

– W Daugavpils pokazaliśmy charakter, ambicję oraz walkę na trudnym terenie i z wymagającym rywalem. To na pewno cieszy i może daje małą przewagę psychologiczną. Faza finałowa rządzi się jednak swoimi prawami. Mamy tylko dwumecz i oprócz dobrej jazdy trzeba mieć też trochę szczęścia. W play off znalazły się cztery najmocniejsze zespoły ligi i każdy ma równe szanse na końcowy sukces – dodaje PIOTR MIKOŁAJCZAK.

Zespołowo OK Bedmet Kolejarz spisał się na piątkę i to jest kluczowe, ale nasi żużlowcy mają też swoje indywidualne sukcesy i powody do zadowolenia. Jacob Thorssell jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem 2 ligi (średnia biegowa – 2,511; średnia meczowa – 11,44). W pierwszej dziesiątce rankingu są także: 5. Bartłomiej Kowalski (odpowiednio 2,286 oraz 8,14), 7. Mads Hansen (2,250 oraz 9,55) i 10. Oskar Polis (2,054 oraz 9,91). Co więcej Kowalski, startujący w Opolu na zasadzie gościa jest najskuteczniejszym Polakiem.

AWIZOWANE SKŁADY

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
9. Jewgienij Kostygow
10. Ricards Ansviesulis
11. Kjastas Puodzuks
12. Ernest Matjuszonoks
13. Oleg Michaiłow
14. Francis Gusts
15.

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Kamil Brzozowski
2. Oskar Polis
3. Jacob Thorssell
4. Mads Hansen
5. Andriej Kudriaszow
6.
7. Marcel Krzykowski