Smutki i radości, czyli minął tydzień

12 sierpnia 2021
Bartek Kowalski nabawił się urazu, który wyklucza go z rywalizacji na torach na około miesiąc. Rewelacyjnie w DMPJ spisał się Mateusz Świdnicki, a Andriej Kudriaszow sięgnął po wicemistrzostwo Rosji.

Słowa wsparcia kierujmy do Bartka Kowalskiego. Po upadku w finale Indywidualnych Mistrzostw Europu U19 wydawało się, że wszystko jest OK. Tymczasem po kilkunastu godzinach okazało się, że szczegółowe badania wykazały kilka urazów. U naszego „gościa” zdiagnozowano złamaną łopatkę, pęknięty bark oraz naderwane kręgi szyjne… To oznacza, że Bartka czeka od 4 do 6 tygodni przerwy.

Tymczasem w zupełnie innym nastroju jest ten, który w sobotę będzie reprezentował OK Bedmet Kolejarza w meczu z 7R Stolaro Rzeszów. Mateusz Świdnicki, który ma za sobą debiut w Grand Prix, spisuje się doskonale. W zaległym meczu PGE Ekstraligi pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa a eWinner Apatorem Toruń odjechał cztery biegi i wywalczył 6 punktów + 1 bonus (3,2*,0,1). Włókniarz pewnie wygrał 58:32.

Klasą dla siebie był z kolei w ostatniej rundzie fazy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na torze we Wrocławiu zdobył 17 punktów (3,3,3,3,3,2), ulegając dopiero w ostatnim występie Wiktorowi Lampartowi. Włókniarz wygrał turniej i awansował do decydującej rozgrywki o medale z 1 miejsca.

Powody do radości miał też Andriej Kudriaszow. W lidze rosyjskiej jego Turbina Bałakowo pokonała 50:42 Baszkirię Oktiabrskij i zapewniła sobie wicemistrzostwo kraju. Kudriaszow zdobył w środowym spotkaniu 9+1 punktu (1,3,1,3,1*).

Nasi zawodnicy startowali też w Szwecji. Jacob Thorssell zdobył dziewięć punktów i jeden bonus (3,1*,1,1,3), a jego Dackarna Malilla przegrałą 44:46 z Smederna Eskilstuna. Z kolei Mads Hansen wywalczył 10 punktów z jednym bonusem dla Vastervik Speedway, którego wygrało z Masarna Avesta 47:43. Obaj byli drugimi jeźdźcami swoich drużyn.