Piotr
MIKOŁAJCZAK

Menadżer

Urodził się 19 marca 1973 roku w Gnieźnie i w pierwszej stolicy Polski mieszka do dziś. Kibicem żużla jest niemal od 40 lat, a pasją tą zaraził go ojciec, który zabrał go na stadion w Gnieźnie, kiedy był dzieciakiem. Przez lata był kibicem, a jako osoba stricte związana z żużlem działa od 2016 roku. Przez cztery lata pełnił funkcje kierownika drużyny Startu, a we wspomnianym 2016 roku razem z kolegą podjął się zadania stworzenia nowego klubu w Gnieźnie czyli GTM Start. Mikołajczak odpowiedzialny był za całość spraw organizacyjnych i finansowych.

Wraz z drużyną szybko zaczął odnosić sukcesy. Wywalczyła ona bowiem awans z 2 do 1 ligi, a przez kolejne trzy lata plasowała się za każdym razem na podium, zajmując drugie lub trzecie miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi. Po rozstaniu z klubem z Gniezna zdecydował się przyjąć ofertę OK Bedmet Kolejarza. 

W Opolu będzie zajmował się sprawami organizacyjnymi i finansowymi, a także będzie odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie drużyny w sezonie 2021. 

Krzysztof
BAS

Trener szkółki

Urodził się 1 czerwca 1964 w Świętochłowicach. Żużel uprawiał w latach 1982–2003 w klubach: Śląsk Świętochłowice, Wanda Kraków (dwa sezony) i KSM Krosno (sezon). Bas jest finalistą młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski (Tarnów 1983 – 4. miejsce) oraz finalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski (Lublin 1985 – 15. miejsce). 

Dwukrotnie jechał też w młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych – zajmując 6. miejsce w 1983 roku i 5. lokatę w 1985. Stanął za to na drugim stopniu podium „Brązowego Kasku” w Ostrowie Wielkopolskim w 1983 roku. 

Po zakończeniu kariery dalej działa w Świętochłowicach jako trener speedrowera i grup młodzieżowych w Śląsku.