Szwedzko-czeskie przetarcie Kolejarzy

3 września 2021
W poniedziałek zaczynamy walkę o awans. Tymczasem dwaj nasi zawodnicy z bardzo dobrej strony pokazali się w Bauhaus-Ligan. Z powodzeniem w Czechach jechał trzeci.

Na torze w Vastervik w barwach tamtejszej drużyny startował Mads Hansen. Duńczyk, który jest bardzo solidnym ogniwem naszej drużyny i ostatnio sięgnął po srebro Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23, po raz kolejny udowodnił, że jest w wysokiej dyspozycji. W wygranym 65:25 meczu z  Piraterna Motala zdobył płatny komplet punktów – 11+4 (2*,2*,2*,3,2*), cztery razy przyjeżdżając tylko za Fredrikiem Lindgrenem.

Po raz kolejny jednym z liderów swojego zespołu był kapitan Dackarna Malilla – Jacob Thorssell. Szwed zanotował co prawda jeden bieg na zero, ale w pozostałych dwóch był najlepszy, a dwóch innych przyjechał tylko za kolegą z ekipy. W efekcie zdobył 10+2 punktu. Z kolei w wyjazdowym spotkaniu z Indianerna Kumla Thorssell zanotował 8+2 (2*,1*,3,0,2), a jego drużyna wygrała 49:41.Nasz zawodnik miał okazję pościgać się i to z powodzeniem z takimi żużlowcami jak Chris Holder, Tai Woffinden, czy Max Fricke.

Aktualnie Dackarna Malilla jest w ligowej tabeli druga, a Vastervik Speedway zajmuje trzecie miejsce. Prowadzi Smederna Eskilstuna.

W barwach czeskiej AK Slany pojechał Oskar Polis. Nasz kapitan reprezentował ten zespół w czeskiej Extralidze i był jej najskuteczniejszym żużlowcem. Zdobył bowiem 10 (1,2,2,2,3) i pokonał m.in.  Mateja Zagara i Vaclava Milik. AK Slany zajęła ostatnie miejsce za Aforti Start Gniezno Liberec, AMK ZP Pardubice i AK Marketa Praga