Wraca liga oraz Thorssell i Łobodziński

4 sierpnia 2021
W sobotę na wyjeździe zmierzymy się z outsiderem 2 ligi żużlowej Wolfe Wittstock. Piotr Mikołajczak póki co nie planuje wystawienia gościa.

Starcie wicelidera z Opola i ostatniej drużyny w tabeli ma jednego faworyta. Są to Kolejarze, którzy wystąpią już z wracającym po upadku i kontuzji Szwedem Jacobem Thorssellem. Nie ma już także śladu po problemach z Madsa Hansena. Obaj ostatnio z dobrej strony pokazali się na torach w Szwecji (Thorssell zdobył 10 punktów z bonusem w siedmiu startach, a Hansen sześć punktów w sześciu wyścigach). Młody Duńczyk kilka dni później poprowadził swoją reprezentację do finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Hansen w niemieckim Brokstedt zdobył 14 punktów i stracił tylko jeden. Dania wygrała przed Niemcami, Wielką Brytanią i Holandią. Tymczasem w Opolu trenowali indywidualnie Kamil Brzozowski, a także nasza młodzież.

W zespole naszego rywala mamy z kolei dwie zmiany w porównaniu z poprzednim ich spotkaniem ligowym, które ptrzegrali w Rawiczu. Bartosza Szymurę zastąpić ma Marcin Jędrzejewski, a miejsce Celiny Liebmann zajmie Lukas Baumann. W ekipie z Niemiec mamy też jedno wolne miejsce w składzie, na pozycji seniora pod numerem 9.

Piotr Mikołajczak tym razem na pozycji młodzieżowej nie postawił na Bartłomieja Kowalskiego, który co więcej w tym samym dniu pojedzie w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rydze. Jego miejsce zajmie Kacper Łobodziński, a drugim juniorem będzie Marcel Krzykowski.

Wölfe Wittstock

9.
10. Matic Ivacič
11. Lukas Fienhage (U24)
12. Marcin Jędrzejewski
13. Max Dilger
14. Lukas Baumann
15. Erik Bachhuber

OK Bedmet Kolejarz Opole

1. Kamil Brzozowski
2. Andriej Kudriaszow
3. Jacob Thorssell
4. Mads Hansen (U24)
5. Oskar Polis
6. Kacper Łobodziński
7. Marcel Krzykowski