KACPER ŁOBODZIŃSKI

Kacper Łobodziński naukę żużlowego rzemiosła rozpoczynał pod okiem trenera Jacka Woźniaka w barwach BTŻ w Bydgoszczy, gdzie się urodził. Jeszcze przed licencją “Ż” w klasie 250cc trafił jednak do Grudziądza, gdzie trenował pod opieką Roberta Kempińskiego. Właśnie na torze w Grudziądzu zdał egzamin w klasie 500cc. Pierwszy rok startów z racji nieukończonych 16 lat poświęcił jednak na zbieraniu cennych doświadczenia w turniejach młodzieżowych, które łączył ze startami w klasie 250cc. Przed sezonem 2020 Łobodziński dołączył do pierwszej drużyny GKM Grudziądz i był jednym z juniorów.

Wówczas zaliczył też swój debiut w PGE Ekstralidze. Już w swoim pierwszym biegu zdobył punkt w meczu z Unią Leszno. Potem jechał jeszcze trzy mecze, ale nie zanotował żadnej zdobyczy. W sezonie 2021 nie startował jednak ani razu, gdyż w składzie „zadomowili” się Mateusz Bartkowiak i Denis Zieliński. W efekcie został wypożyczony do Opola.

Dobrze radził sobie za to w rywalizacji młodzieżowej. Świetnie spisał się na inaugurację cyklu Nice Cup i okazał się najlepszy w pierwszej rundzie w Ostrowie Wielkopolskim. 17-letni zawodnik w finale pokonał Jakuba Krawczyka, Wiktora Przyjemskiego oraz Alana Szczotkę. W sumie uzbierał 13 punktów. Łobodziński regularnie startuje w DMPJ 2021. Jego Maszewski GKM walcvzy w grupie z KS Toruń, Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W czterech pierwszych turniejach Kacper punktował następująco: 6 (2,1,1,1,1), 5 (3,0,1,1,0), 7 (2,1,0,1,3) i 8 (2,1,3,2,w).

Po raz drugi jechał też finale Brązowego Kasku. W Gdańsk wywalczył cztery punkty w pięciu biegach i zajął 15. miejsce. W 2019 roku uzbierał w tej imprezie 5 „oczek” i był 13.