Znamy awizowane składy na wielki finał 

30 września 2021
3 października o godzinie 14.00 przy Wschodniej 2 podejmujemy Trans MF Ladnshut Devils. W meczu rewanżowym, którego stawką jest e-Winner 1 liga, musimy odrobić starty poniesione w Niemczech.

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę w Landshut przegraliśmy 38:54 i przed własną publicznością będziemy walczyć o wyższą wygraną. Chcemy wykorzystać atut własnego toru, wsparcie kibiców, ale przede wszystkim nasi żużlowcy chcą pokazać diametralnie inną jazdę. Choćby taką jak zaprezentowali w wygranym 68:22 meczu półfinałowym z Lokomotivem Daugavpils.

Póki co menadżer Piotr Mikołajczak ogłosił awizowany skład, a w nim mamy Kamila Brzozowskiego. W porównaniu z poprzednimi spotkaniami zastąpił naszego „gościa” Mateusza Tondera. W pierwszym zestawieniu brakuje też Mateusza Świdnickiego, a miejsce pod numerem 14 pozostaje do niedzieli wolne. Ponieważ można dokonać jeszcze dwóch korekt niewykluczone, że i Tonder i Świdnicki pojadą jednak przeciwko ekipie z Landshut. A może menadżer wymyśli jeszcze coś innego?

Pole manewru ma też opiekun naszych rywali, który także nie obsadził jednego miejsca juniorskiego. I on może dokonać zmian, a na jedną wstępnie się zdecydował. Zmienił bowiem najsłabszego z seniorów w pierwszym meczu Tobiasa Buscha (1+1) na Słoweńca Nicka Skorję. Innych zmian trudno było oczekiwać, bo pozostali żużlowcy „Diabłów” spisali się bardzo dobrze.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Kamil Brzozowski
10. Jacob Thorssell
11. Mads Hansen
12. Andriej Kudriaszow
13. Oskar Polis
14.
15. Bartłomiej Kowalski

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Michael Haertel
3. Nick Skorja
4. Dimitri Berge
5. Martin Smolinski
6. Norick Bloedorn
7.